Září 2009

Geocaching

11. září 2009 v 14:51 | ~Annet~ |  Ann v akci

Jo zas mě jednou něco chytlo, a tak se nemůžu nepodělit. :)

Nejspíš o tom většina z vás slyšela, ale kdo ne může si přečíst toto:

Geocaching ([geokešink]) je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache (česky i keš), o níž jsou známy jen její geografické souřadnice systému WGS 84. Při hledání se používají turistické přijímače GPS. Člověk, zabývající se geocachingem, bývá označován slovem geocacher, česky též geokačer. Po objevení cache, zapsání se do logbooku a případné výměně obsahu ji nálezce opět uschová a zamaskuje.
Jednou ze základních myšlenek geocachingu je umisťování keší na místech, která jsou něčím zajímavá a přesto nejsou turisticky navštěvovaná. V popisu cache (listing) jsou pak uvedeny informace o místě s jeho zvláštnostmi a zajímavostmi. Cache se ale umisťují i do zajímavých míst velmi frekventovaných. V některých případech je zajímavým právě úkol, který je s nalezením cache spojen.

Zdroj: tetka Wiki

Takže jsem se do toho dala a chodím courat do lesa. Je to zajímavý, zvlášť, když nechápu mojí GPS. :))) Chodím bez ní. Teď už, ale musím běžet, hádejte kam.

Takže Papááááááááák!

Brzo napíšu :)