Září 2010

Den české státnosti

29. září 2010 v 8:56 | ~Annet~ |  Tiché názory

Vzhledem k tomu, že včera (snad) nikdo z nás nešel do školy ani do práce, tak jsme si museli všimnout, že je v kalendáři nějaký svátek, ale kdo z nás se opravdu zamyslel nad jeho významem?

Nechci tu mluvit o svatém Václavovi ani o nějaké státnosti (kdo ví, co to vůbec je), ale spíš o té naší národní hrdosti.  Jsme vůbec rádi, že jsme Češi? Nebylo by nám někde jinde lépe? Máme být i na co hrdí?

Já za sebe osobně můžu říct, že jsem hrdá na to, že jsem Česka. Ano přiznávám že, je to sice hlavně taková ta hrdost, kterou bych měla i kdybych se narodila třeba v Somálsku, ale i přesto si myslím, že máme být na co pyšní.

On praotec Čech asi nebyl "nějakej blbeček". Stačí se podívat na naší přírodu, když to udělám,  tak děkuju Bohu, že jsem se nenarodila uprostřed pouště. Jsme tu daleko od většiny přírodních katastrof. Sice si někdo stěžuje, že mu povodeň vzala dům. Ale chtěla bych ho vidět, až by mu někde v Americe vzal hurikán celou rodinu i s domem a vším, co má.

Řekla bych, že ta naše národní hrdost se pohybuje po zajímavé křivce. Vždy když je nějaké sporotovní utkání ( a zvlášť když vyhráváme), to jsou všichni pyšní na to, že jsou Češi. Teď třeba vzpomínám na letošní mistrovství světa. Na Facebooku měli všichni místo fotek vlajky, po ulicích jezdili auta a troubily.
Ale kdo tohle dělá, když nějaký náš politik předkládá ohromný shodek státního rozpočtu v Evropské unii. Hm? To už akorát všichni básní o tom, jak krásně by se žilo třeba v té Americe.

No nechám to otevřené a jsem zvědavá na vaše názory.

Annet

Klasických 10

23. září 2010 v 11:30 | ~Annet~ |  Kecy v kleci


  1. Takže zaprvé bych vám všem chtěla popřát Krásný den.
  2. Taky vám přijde, že jsou najednou všichni nemocní? Bohužel, momentálně mezi ně patřím i já. 
  3. Tenhle rok prožívám muka největší. Ano, chodím do tanečních. Myslím, že pkaždý, kdo mě někdy pozoroval  při tanci se musel složit smíchy. Ale tak co... Aspoň jsem mu přidala pár minut života. :-)
  4. Měla bych se brzy rozhodnout, co budu dělat. Bohužel netuším. Z předmětů mě baví Zeměpis, Dějepis, Literatura, Výtvarka a Angličtina a teď mi povězte, co z téhle směsky vyplývá?
  5. Objevila jsem geniální fantasy seriál. Legend of the Seeker.
  6. Jedu na víkend pod širák, tak snad nezmrznu.
  7. Došla jsem k závěru, že gymply jsou uplně na nic. Bohužel už na jeden 5 let chodím.
  8. Vážně se pokusím brzy něco napsat. Hlavně ještě stále dlužím Illian tu povídku z minulého článku.
  9. Malé moudro: Nejlepší odpovědí na otázku je otázka.
  10. Mějte se. (a smějte se(ale ne mně)) 
Annet