Březen 2011

Krása pohledět

29. března 2011 v 21:26 | Annet |  To ostatní
Po několika kontroverzních článcích si dovolím napsat něco oddychového. Takže jsem vybrala ty podle úplně nejkrásnější známé muže a chlapce. Neznám moc lidí s podobným vkusem, ale užijte si to.

Boj proti stereotypům

28. března 2011 v 21:36 | ~Annet~ |  Tiché názory
(zdroj: bata.cz)
Poslední dobou si začínám čím dál více všímat, že lidi (zvlášť na blogu) se dělí na dva typy: růžové bárbínky a umělecké intelektuální duše. Ale je tomu tak vždy?
Bárbínkami myslím, ty holčičky s růžovými blogísky plnými bleskovek a SBének. Mezi jejich zájmy patří většinou, móda, líčení, diskotéky, nákupy, kluci a jsou vždy a všude děsně "kůl".
Na druhém břehu jsou takzvané intelektuálky. To jsou děvčata, která jsou dospělá a vážná (nehledě na to kolik jim je let). Mají chvályhodné zájmy jako například básnění, kreslení, psaní, focení. Často o sobě píšou, že nepatří do tohoto světa, a že nejsou moc společenské.
A kdo jsem já? Ikdyž tento blog sedí víc na model intelektuálky, v reálném životě jsem spíš něco uprostřed. Za svůj život jsem si prošla oběma fázemi, ale teď je mi nejlépe. Ráda nakupuji, čtu vážnou literaturu, dívám se na americké seriály a superstar, kreslím, cestuji, mám plno přátel a chodím s nimi ven. Stejně ráda jdu s jednou partou do hospody jako s jinou partou do galerie. Vyhovuje mi to tak a věřím, že nejsem sama.
Co teda chci říct, tímhle krátkým článkem? Rozhodně není špatné, když se řadíte čistě k nějakému typu. Já to chápu, každý jsme přece jiný. Jen jde o to si všimnout, že lze být i na pomezí a nemusíme se násilně cpát k některému typu, ikdyž je nám to nepříjemné.
Další věc je neoduzovat druhou stranu, většina bárbínek vůbec nemá ponětí, že nějaké intelektuálky existují. A intelektuálky opovrhují kopíráckými blogísky. Ale kdo z nás tak nezačínal? Ony k tomu moudru také jednou dospějí. Snad.

Mimochodem k obrázku: Mé vysněné botky. Koukám na ně pořád ve výloze a plánuju si je v létě koupit.

Uvolni se, Hermiono!

27. března 2011 v 14:24 | ~Annet~ |  Fenixovým perem
Nejsem moc velkým příznivcem HP povídek na tomto blogu, proto všechnu mojí tvorbu najdete na HP povídkách. Na druhou stranu poslední dobou spíš překládám a ještě se tu žádný můj překlad neukázal, tak tady mám ukázku. Byl to můj teprve druhý překlad, takže to berte s rezervou.
Pěkné počtení.

Spolupráce

21. března 2011 v 19:19 | Annet~Any |  BáSnění
V klubu snílků byla tématem týdne spolupráce. Já jsem dala dohromady s Any a vytvořily jsme něco na téma nejistota. Já jsem básnila a Any kreslila.
Nejistota
Sevře tě krutě do spárů,
dřív než se nadechneš,
a usrkne dlouze z poháru,
těch pár kapek víry.

Znáš ji dobře ze všech dnů,
potkáváš ji na ulici,
ukusuje z lidských snů.
Naše stará známá Nejistota.

Books in my thoughts: Jíst Meditovat Milovat

19. března 2011 v 17:17 | ~Annet~ |  Kulturní koutek
zdroj:http://www.4smery.cz/images/64087.jpg
Autor: Elizabeth Gilbertová
Žánr: Cestopisný autobiografický román
Děj: Autorka popisuje svojí životní cestu, na kterou se vydala po strastiplném rozvodu. Nejdřive se podívala do Itálie, kde si užívala místní kuchyni. Poté v Indickém ášramu hledala Boha. A poté se vydala do Indonésie za starým šamanem.

Máme rádi zvířata aneb proč nejsem vegetariánem

12. března 2011 v 10:46 | ~Annet~ |  Tiché názory
Předem upozorňuji: Tento článek na nikoho neútočí. Je to jen můj svobodný názor.

Proč nejsem vegetariánem/vegtariánkou? Mám k tomu hned několik důvodů:
1. Nechci se řadit ke třináctiletým (nebo hůře patnáctiletým) emo holčičkám, které se ze dne na den rozhodly stát vegetariány. A jsou samozřejmě strašně "cool".
2. Maso je zdravé (v určité míře). Obsahuje důležité látky a vitamíny, které se nikde jinde nevyskytují. A že je můžu polykat v pilulkách? Ne, děkuju.
3. Maso mi chutná. A ikdyž se v naší rodině nejí moc často, vždy si ho dokážu vychutnat.
4. Jíst maso je přirozené. Mnoho vegetariánů se ohání tím, že chtějí žít v souladu s přírodou a nepřispívat k zabíjení živočichů. Ale dokážte mi najít přírodnější "lidi" než na prapředky v pravěku? A oni se přece živili výhradně masem. Člověk také patří do potravního řetězce. Jsme součástí přírody a nestojíme někde mimo.

EDIT: K bodu jedna. Několik lidí nepochopilo, co myslím. Neříkám, že všichni vegetariáni jsou třináctileté emo holčičky. Samozřejmě, že je tisíc dalších a duchaplnějších důvodů. Tohle je jenom příklad té nesprávné složky.
Annet

Básník s kytarou

3. března 2011 v 7:00 | ~Annet~ |  Tiché názory
Koho mám na mysli? Přeci geniálního Karla Kryla. To, co on uměl se slovy, to umí jen málokdo a ikdyž zpěv není vždy křišťálově čistý, obsah zasahuje přímo do srdce.

Dnes je výročí 17. let od jeho smrti. Zajímalo by mě, co by říkal na dnešní dobu? Co by asi řekl na to, že Česko a Slovensko jsou dva suveréní státy a pamětníci vymírají? Co by řekl na to, že si Komunistická strana drží ve volbách těch svých 13%? Že jsou lidé, kteří by se vrátili před "zvonění klíčema"?

Já neříkám, že toto všechno je špatně . Ale je smutné, když člověk celý život za něco bojuje, ať už se zbraní nebo s kytarou, a poté se to stejně nevyplní.

To nejlepší (dle mého názoru) z jeho tvorby.
"Ne, nejsme na kolenou, ryjeme držkou v zemi."
"Naše zásady končívají tam, kde se kříží s našimi úmysly."
"Nevěř ostnatému drátu, byť by se stokrát tvářil jako stonek růže."

A nám nezbyde než věřit v lepší zítřky.
Annet